Wszystko o problemach z męskością

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie erotyczne

Zdobądź wiedzę na temat tego, w jaki sposób hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, albowiem prawidłowa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie i kondycję seksualną na długie lata.

Testosteron kieruje

Najważniejsze przeobrażenia, przez jakie przechodzi twój organizm, wywoływane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu całego życia.

Jeszcze w brzuchu matki

Metoda połączenia się chromosomów płci w pary przesądza, czy człowiek rodzi się jako chłopiec albo jako viagra dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli płód jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje kształtowanie się jąder. Te kształtujące się w płodzie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie penisa oraz moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców dojrzewanie to czas, w którym występuje progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje pomiędzy dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) pobudzają tworzenie testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu wywołuje różnorodne zmiany w wyglądzie i zachowaniu chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Wiek dojrzały
W czasie, gdy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, nieustannie trwa produkowanie spermy w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym skutkiem działalności testosteronu jest pojawienie się włosów w różnych częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj kamagra